Succession list of Principal

 

1.         Sri S. Nath 01.07.1955 24.02.1964
2.         Sri S. Das 24.02.1964 26.05.1970
3.         Sri B. Pati 26.05.1970 05.11.1976
4.         Sri K. C. Pati 05.11.1976 01.06.1978
5.         Sri B. Nayak 19.07.1978 31.07.1983
6.         Sri T. Sarangi 01.08.1983 13.12.1983
7.         Sri M. M. Mishra 14.12.1983 22.02.1991
8.         Sri S. Panda 23.02.1991 22.09.1991
9.         Sri T. Sarangi 23.09.1991 30.06.1993
10.       Dr. N. Padhy 01.07.1993 30.12.1993
11.       Dr. C. Biswal 31.12.1993 10.07.1995
12.       Sri R. Ghosh 11.07.1995 03.11.1997
13.       Sri M. Dash 03.11.1997 21.08.2003
14.       Dr. C. Sahoo 22.08.2003 31.03.2008
15.       Dr. S. Barai 01.04.2008 30.09.2008
16.    Dr. K. P. Mishra 01.10.2008 26.08.2015
17.    Dr. P. L. Sahoo 26.08.2015 31.05.2020
18.    Dr. Droupadi Patel (I/C) 01.06.2020 Continuing